Miliony dla strażaków w województwie łódzkim

Łącznie 5,5 mln zł przekaże w tym roku samorząd województwa łódzkiego na wsparcie strażaków ochotników.

Jednostki OSP mogą już składać wnioski o dotacje na zakup sprzętu i odzieży bojowej. Maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać na doposażenie jednostki, to 20 tys. zł. Będzie można wydać je na sprzęt przeciwpożarowy i ratunkowy, stroje ochronne i bojowe dla druhów, a także np. na pralkę czy suszarkę do czyszczenia oraz impregnacji specjalistycznej odzieży.

– Wnioski mogą składać wszystkie jednostki z województwa, także te, które otrzymały pieniądze rok temu, ale w konkursie premiowane będą OSP, które w 2022 dofinansowania nie otrzymały. Dodatkowe punkty mają również straże, które straciły sprzęt w wyniku kradzieży, dewastacji lub prowadzenia działań ratowniczych. Komisja będzie brała pod uwagę również przynależność lub planowane włączenie danej OSP do KSRG oraz pomoc udzieloną Ukrainie – informuje samorząd województwa łódzkiego.

Termin składania wniosków mija 3 kwietnia.

Pieniądze na zakup sprzętu i odzieży to tylko jeden z trzech programów, jakie samorząd województwa przygotował w 2023 roku dla OSP. Będą także dotacje dla drużyn młodzieżowych oraz na remont strażnic.

Udostępnij