Powiat łódzki wschodni. W Bukowcu powstanie ośrodek treningowy Widzewa

Na terenie powiatu łódzkiego wschodniego postanie główna baza treningowa Widzewa Łódź. Pomoc klubowi zaoferowali samorządowcy z gminy Brójce i rząd. W ramach współpracy tych podmiotów mają powstać trzy boiska naturalne, sztuczna murawa, budynek oraz niewielki stadion dla drużyny rezerw.

Zanim rozpocznie się budowa ośrodka na terenie gminy Brójce, Widzew otrzyma dofinansowanie w wysokości blisko 6 mln zł z Ministerstwa Sportu na budowę jednego boiska przy stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi (z naturalną, podgrzewaną murawą), a także przebudowę dwóch boisk na terenie kompleksu sportowego „Łodzianka” w Parku 3 maja w Łodzi.

Współpraca buduje – skomentował Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, na portalu społecznościowym Facebook.

Cieszę się, że wniosek został oceniony merytorycznie, bo bez inwestycji w infrastrukturę oraz boiska Widzew nie będzie mógł się rozwijać – ocenił Mateusz Dróżdż, prezes zarządu Widzew Łódź SA.

Widzew potrzebuje jednak zdecydowanie lepszej infrastruktury nie tylko dla pierwszej drużyny, która na co dzień występuje w PKO Ekstraklasie, ale również dla kilkunastu zespołów Akademii. Klub nie otrzymał jednak w tym zakresie większego wsparcia od władz Łodzi. Pomóc chce za to gmina Brójce, która przeznaczy teren w miejscowości Bukowiec na ośrodek treningowy dla łódzkiego klubu.

– Jest to inwestycja, która wymaga pewnych formalności, ale życzliwe nastawienie władz gminy było dla nas bardzo ważne. Dajemy sobie rok czasu, żeby załatwić wszystkie formalności i finansowanie w tym zakresie – zaznacza prezes Mateusz Dróżdż.

W Bukowcu powstaną trzy boiska naturalne, sztuczna murawa, budynek oraz niewielki stadion dla zespołu rezerw. Stworzenie tej infrastruktury pozwoli Klubowi rozwijać struktury szkolenia młodzieżowego, wzorem najlepszych akademii piłkarskich w Europie.

Co znajdzie się w nowym ośrodku? 
– trzy boiska naturalne; 
– boisko sztuczne; 
– boisko do ćwiczenia techniki; 
– boisko piaszczyste o rehabilitacji; 
– część budynku dla I drużyny; 
– część budynku dla Akademii Widzewa; 
– niewielki stadion.

Widzew chce pozyskać dofinansowanie z środków rządowych na budowę ośrodka w Bukowcu. Swoją cegiełkę do powstania tego miejsca dokładają też kibice, którzy na stronie internetowej Widzew.plus wpłacają środki na pokrycie kosztów przygotowania dokumentacji projektowej obiektu.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności