Gałkówek gotowy do rundy wiosennej

fot. LKS Gałkówek

Trzech zawodników wzmocniło drużynę LKS Gałkówek przed rundą rewanżową Łódzkiej Klasy A. Zespół poprowadzi nowy trener – Mariusz Kurzawa, który ma za sobą pracę m.in. w Akademii Widzewa Łódź.

Od początku stycznia Gałkówek przygotowywał się do rundy wiosennej. Drużyna ćwiczyła m.in. w Justynowie.

„Dzięki uprzejmości LZS mogliśmy w lutym korzystać z ich nowego sztucznego boiska. W tym czasie rozegraliśmy 10 meczów kontrolnych z ciekawymi drużynami. Rywalizacja w zespole jest coraz większa. Zawodnicy kontuzjowani wrócili już do pełnego zdrowia i zgłaszają pełną gotowość do gry” – informuje gałkowski klub.

Do LKS dołączyło trzech nowych zawodników: środkowy obrońca Daniel Knys z Amii Nowosolna, napastnik Tomek Krystkiewicz grający ostatnio w Zapolicach, a po półrocznej przygodzie w lidze okręgowej do Gałkówka wrócił Dawid Adamczyk

W pierwszej części sezonu Ludowy Klub Sportowy wywalczył czternaście punktów, co dało mu szóstą pozycję w ligowym zestawieniu (cztery zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki). Od początku sezonu 2022/2023 zespół LKS prowadził Tomasz Ścibiorek, ale w przerwie między rozgrywkami zrezygnował z zajęć z seniorami. Nadal prowadzi młodzieżowe drużyny Gałkówka. Nowy szkoleniowiec Mariusz Kurzawa w przeszłości pracował jako trener w Akademii Widzewa Łódź 2002-2015, SAP Andrespolia 2016-2019. Posiada licencję UEFA A.

W najbliższą sobotę Gałkówek uda się do Łodzi na mecz ligowym sąsiadem w tabel – Victorią (piąte miejsce, piętnaście punktów). Spotkanie odbędzie się na boisku ChKS Łódź o godzinie 16.00.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności