Kury z całego świata przyjadą do Koluszek [WYSTAWA, AKTUALIZACJA]

Po Międzynarodowej Wystawie Kotów czas na kury. Do Koluszek przyjadą kwoki z kilkunastu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki. Wystawa zostanie zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Ptactwa Domowego w hali sportowej przy ul. Ludowej w Koluszkach. Wydarzenie będzie współfinansowane z środków Unii Europejskiej w ramach strategicznego programu integracji kur z wolnych i zamkniętych wybiegów.

15 i 16 kwietnia zobaczymy około 400 przedstawicieli arystokracji różnych ras kur. Zwierzęta oceniać będzie jedenastu międzynarodowych sędziów. Najciekawsze tytuły, czyli tzw. Best In Show, będą przyznawane w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 15.

Do tej pory zgłoszone zostały kwoki z różnych zakątków Polski, a także z Arabii Saudyjskiej, Meksyku i Etiopii. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Na wystawie pojawią się trzy rzadko spotykane okazy. Chcemy, by wystawa rasowych kur była okazją do porozmawiania z ekspertami oraz kupienia najlepszych karm i akcesoriów dla kur. W wystawie wezmą też udział przedstawiciele organizacji działających na rzecz praw zwierząt z całej Unii Europejskiej – informuje Magdalena Piórkowska ze Stowarzyszenia Bezpiecznych Kur, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających w sobotę w godz. 9.30 – 19.30, w niedzielę 9.30 – 18.30 Bilety wstępu będzie można kupować w biurze organizatora w cenie 45 zł.

Aktualizacja: Informacja była prima aprilisowym żartem 😉

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności