Triduum Paschalne. Sprawdź harmonogram liturgii

Triduum Paschalne to trzy dni w Wielkim Tygodniu, które bezpośrednio poprzedzają Wielkanoc: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Przedstawiamy harmonogram liturgii w kościołach z terenu naszej gminy.

W najbliższych dniach katolicy będą przeżywać i wspominać Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa, dzięki którym dokonało się dzieło zbawienia ludzkości.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Świnach 

Liturgia Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek godz. 18. Po zakończeniu Mszy Wieczerzy Pańskiej adoracja do godziny 22. Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża w Wielki Piątek godz. 18. Po zakończeniu Liturgii możliwość adoracji przez całą noc aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godzinach 7-9. Potem w wyznaczonych miejscach. 
Liturgia Światła i Wody podczas Wigilii Paschalnej godz. 20. Rezurekcja o godz. 6 w Poranek Wielkanocny. Potem msze święte w godzinach 9, 11.30. W Poniedziałek Wielkanocny msze o godz. 7, 9, 11.30 

Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego  w Kaletniku

Liturgia Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek o godz. 18 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża w Wielki  Piątek godz. 17. Po liturgii możliwość indywidualnej adoracji Krzyża do godziny 21.
Liturgia Światła i Wody podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę godz. 19, po jej zakończeniu możliwość całonocnego czuwania, zakończonego Rezurekcją o godzinie 6 w Poranek Wielkanocny. 

Parafia  pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Koluszkach 

Liturgia ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek o godz. 18 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża w Wielki Piątek o godz. 18. Po zakończeniu Liturgii możliwość indywidualnej adoracji przez całą noc, aż do godziny 21 w  Wielką Sobotę.  Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godziny 9 do 13. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę  o godzinie 15 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.  
Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 21 zakończona będzie procesją rezurekcyjną dookoła kościoła. Msza w Poranek Wielkanocny o godzinie 8. 

Parafia pw.  Świętej Trójcy w Galkowie Dużym

Liturgia Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek o godz. 18. Po liturgii możliwość indywidualnej adoracji do godziny 23. Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża w Wielki Piątek o godz. 18. Po liturgii możliwość indywidualnej adoracji do godziny 23. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 8 do 12.  Liturgia Światła i Wody podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20. Po liturgii możliwość indywidualnej adoracji do godziny 23.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Nowych Chrustach

Liturgia Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek o godz. 18, po zakończeniu liturgii adoracja indywidualna do godz. 20. Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża w Wielki Piątek godz. 18, adoracja indywidualna do godz.  22 Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę do godziny 11. Liturgia Światła i Wody podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę godz. 20. Rezurekcja o godz. 6 w Poranek Wielonocny 

Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Koluszkach 

Liturgia Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwarte godz. 18.  Po liturgii adoracja indywidualna do godz. 22
Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża w Wielki Piątek godz. 18 Po liturgii adoracja indywidualna przy Grobie Pańskim do godz.22. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godzinach od 9 do 14.
Liturgia Światła i Wody podczas Wigilii Paschalnej godz. 18. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Ireneusz Pękalski. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja z procesją o godz. 6. Kolejne Msze św. w godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W drugi dzień świąt Msze św. w godz. 7.30,  9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności