Szansa na nowe trasy busów do Łodzi

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim także kończy się umowa na organizację gminnych przewozów busami z Koluszek przez Justynów do Łodzi. Gmina Koluszki już wcześniej złożyła wniosek do wojewody, prosząc o przedłużenie przewozów na 2024 rok oraz o stosowne dofinansowanie.

Obecnie jedna linia obsługuje trasę z Koluszek przez Justynów do Łodzi. Jednak zakończenie budowy tunelu w Gałkówku otwiera możliwość wprowadzenia zmian. Gmina Koluszki planuje stworzenie dwóch tras: pierwsza poprowadzi przez Gałków Duży, druga przez Borową. Każda z tras będzie miała 6 kursów na dobę, co nieco zwiększy dostępność i elastyczność dla podróżujących.

Zmiany te nie tylko usprawnią komunikację, ale także pozwolą lepiej uwzględnić potrzeby mieszkańców poszczególnych miejscowościzauważa Katarzyna Staroń – Jóźwiak, radna Rady Miejskiej. – Przez Gałków Duży i Borową linie będą bardziej dostosowane do lokalnych realiów i potencjalnych miejsc docelowych pasażerów – dodaje.

Ważną informacją dla pasażerów jest kontynuacja akcji „busem po Koluszkach za 1 zł”. Celem jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej, jednocześnie uczynienie jej bardziej dostępną.

Ostateczne decyzje w sprawie przedłużenia umowy i zmian w trasach przewozów zależą od odpowiedzi nowej wojewody Doroty Ryl.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności