Święta w Koluszkach

fot. archiwum

Świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami. Oto zapowiedź liturgicznych wydarzeń w dwóch świątyniach – w Kościele pw. NMP oraz Kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny serdecznie zaprasza wszystkich parafian i przybyłych z daleka na Pasterkę, Mszę św. o Narodzeniu Pańskim, która rozpocznie się o godzinie 22 ºº.

W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. odprawiane będą o godzinach 9 ºº, 10 ³º, 12 ºº i 18 ºº. Natomiast 26 grudnia, w drugi Dzień Świąt, w godzinach 7 ³º, 9 ºº, 10 ³º, 12 ºº oraz o 18 ºº.

Wyjątkowym akcentem będzie Msza św. dziękczynno–błagalna na zakończenie 2023 roku, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, ostatnim dniu roku. Rozpocznie się o godzinie 18 ºº, a po niej nastąpi uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W Kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej pasterka rozpocznie się o godzinie 24.00.

W dniu Bożego Narodzenia, Msze Święte według porządku niedzielnego odprawiane będą w godzinach 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 oraz o 17.00. Podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Po każdej Mszy św. planowane jest poświęcenie owsa.

W przyszłą niedzielę, będącą zarazem ostatnim dniem 2023 roku i świętem Świętej Rodziny, trafia zaprosza małżonków, aby odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo. Ostatni dzień roku kalendarzowego zakończy się podczas Mszy o godzinie 17.00, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni mijającego roku.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności