Do kogo trafi tytuł honorowego obywatela gminy?

radni
fot. red

W poniedziałek odbędzie się pierwsza w tym roku sesja Rady Miejskiej. W trakcie obrad radni zdecydują czy tytuł „Honorowy obywatel gminy Koluszki” trafi do Kazimierza Zawadzkiego i ks. kanonika Mariana Cymerysa.

1 lipca do Rady Miejskiej w Koluszkach wpłynęło pismo o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Koluszki ks. kanonikowi Marianowi Cymerysowi. Pismo, pod którym podpisało się 1305 osób, złożyli wierni z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach. Ks. Cymerys stanowisko proboszcza w parafii w Koluszkach piastował 19 lat. W czerwcu 2015 roku został nagle odwołany i przeszedł na wcześniejszą emeryturę.

W złożonym piśmie możemy przeczytać:

Ks. Marian Cymerys przez 19 lat pracy w parafii św. Katarzyny dał się poznać nie tylko jako świetny organizator i budowniczy, ale przede wszystkim jako niezwykle życzliwy i dobry człowiek. Przez wiele lat pomagał anonimowo wielu parafianom, wychowywał młodzież w duchu chrześcijańskiej nauki, towarzyszył nam mieszkańcom w najważniejszych momentach życia. Był obecny zarówno w momentach trudnych, w których wspierał słowem, gestem, modlitwą, jak i podczas chwil radości, które dzielił z nami, szczerze ciesząc się z naszych osobistych sukcesów. Od 19 lat jest nieprzerwanie dla mieszkańców wielkim wsparciem moralnym, autorytetem, a zarazem przyjacielem wielu koluszkowskich rodzin.

Kandydaturę Kazimierza Zawadzkiego złożył burmistrz Waldemar Chałat pod ubiegłego roku. Kazimierz Zawadzki to wieloletni dyrektor I LO w Koluszkach, wykładowca akademicki z tytułem doktora, współtwórca i wiceprzewodniczący Rady Programowej Akademii Wieku Dojrzałego w Koluszkach.

Do Rady Miejskiej wpłynął jeszcze jeden wniosek o rozpatrzenie kandydatury do tytułu Honorowego Obywatela Gminy Koluszki. Barbara Kaniecka, honorowa obywatelka gminy, zaproponowała, aby otrzymał go również Komendant Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski. Wniosek został jednak odrzucony, gdyż – zgodnie z regulaminem – kandydata nie może nominować tylko jeden mieszkaniec.

Po zebraniu wszystkich kandydatur, o przyznaniu tytułu zdecydują radni na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach. Wręczenie specjalnych statuetek nastąpi 25 stycznia podczas Gali Noworocznej w kinie Odeon 3D (początek o godz. 17).

Początek sesji Rady Miejskiej został zaplanowany na godz. 14.

17sesja

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności