Ksiądz Marian Cymerys honorowym obywatelem gminy. „Dziękuję mieszkańcom. Dzięki nim otrzymałem to wyróżnienie”

(fot. Ewa Wylazłowska)
(fot. Ewa Wylazłowska)

Z inicjatywy mieszkańców Koluszek, ks. kanonik Marian Cymerys otrzymał tytuł „Honorowy obywatel gminy Koluszki”. Takie samo wyróżnienie trafiło do Kazimierza Zawadzkiego, którego kandydaturę zgłosił burmistrz Waldemar Chałat. Uroczyste wręczenie symbolicznych statuetek odbyło się w trakcie poniedziałkowego Spotkania Noworocznego w kinie Odeon 3D.

Dziękuję gorąco wszystkim mieszkańcom Koluszek, a szczególnie parafianom kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej, bo dzięki ich staraniom otrzymałem to wielkie wyróżnienie – powiedział ks. Marian Cymerys po odebraniu statuetki. Wcześniej stwierdził: – Ze wzruszeniem i wdzięcznością przyjmuje to wielkie wyróżnienie. Będę starał się zawsze godnie reprezentować piękne miasto Koluszki.

Przypomnijmy, że 1 lipca do Rady Miejskiej w Koluszkach wpłynęło pismo o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Koluszki ks. kanonikowi Marianowi Cymerysowi. Pismo, pod którym podpisało się 1305 osób, złożyli wierni z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach. Ks. Cymerys stanowisko proboszcza w parafii w Koluszkach sprawował przez 19 lat. W czerwcu 2015 roku został nagle odwołany i przeszedł na wcześniejszą emeryturę.

(fot. Ewa Wylazłowska)
(fot. Ewa Wylazłowska)

W złożonym piśmie możemy przeczytać:

Ks. Marian Cymerys przez 19 lat pracy w parafii św. Katarzyny dał się poznać nie tylko jako świetny organizator i budowniczy, ale przede wszystkim jako niezwykle życzliwy i dobry człowiek. Przez wiele lat pomagał anonimowo wielu parafianom, wychowywał młodzież w duchu chrześcijańskiej nauki, towarzyszył nam mieszkańcom w najważniejszych momentach życia. Był obecny zarówno w momentach trudnych, w których wspierał słowem, gestem, modlitwą, jak i podczas chwil radości, które dzielił z nami, szczerze ciesząc się z naszych osobistych sukcesów. Od 19 lat jest nieprzerwanie dla mieszkańców wielkim wsparciem moralnym, autorytetem, a zarazem przyjacielem wielu koluszkowskich rodzin.

Kandydaturę Kazimierza Zawadzkiego złożył burmistrz Waldemar Chałat pod koniec ubiegłego roku. Kazimierz Zawadzki to wieloletni dyrektor I LO w Koluszkach, wykładowca akademicki z tytułem doktora, współtwórca i wiceprzewodniczący Rady Programowej Akademii Wieku Dojrzałego w Koluszkach. – Wszystko co najważniejsze w moim życiu zdarzyło się w Koluszkach – powiedział Kazimierz Zawadzki. – Jestem mocno zakorzeniony w Koluszkach. To właśnie tutaj otaczają mnie murem, swoją aprioryczną miłością moi przyjaciele, koledzy, nauczyciele, byli uczniowie i ich rodzice, studenci – a szczególnie studenci Akademii Wieku Dojrzałego. To wyróżnienie dedykuję im wszystkim – dodał.

O przyznaniu tytułów zdecydowali radni na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach.

dw

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności