Mariusz Kotynia: „Dzięki programom społecznym wielu koluszkowskim rodzinom żyje się lepiej”

kotyna-mariusz-151018– Programy „500+”, „300+”, „Bon 500 zł na wakacje” czy „13. Emerytura” to są inwestycje, dzięki którym między innymi wielu koluszkowskim rodzinom żyje się lepiej. Prezydent Andrzej Duda zrealizował swoje obietnice wyborcze – mówi Mariusz Kotynia, radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego, szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie.

Jaka jest stawka zbliżających się wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej?

Niewątpliwie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej możemy dać swoje poparcie wszystkim reformom, które weszły w życie w ciągu ostatnich pięciu lat. To właśnie po zwycięstwie Andrzeja Dudy w 2015 roku stało się możliwe wprowadzenie wielu programów prorodzinnych i społecznych. Niech każdy zada sobie kilka prostych pytań: czy dziś żyje mi się lepiej? Czy dziś Polska jest krajem bezpieczniejszym? Czy Polska sprzed 5 lat lepiej poradziłaby sobie z wyzwaniem, jakie stanowi pandemia koronawirusa?

Wczoraj burmistrz Koluszek Waldemar Chałat dziękował Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za jego inicjatywę dla samorządów w związku z pandemią koronawirusa. Do gminnej kasy trafi ponad 5 mln zł wsparcia. To wystarczająca kwota? 

To potężne wsparcie dla wszystkich samorządów.  Powiat Łódzki-Wschodni może aplikować o 2,1 mln zł. Środki pozwolą zrealizować zaplanowane inwestycji, na które czekają mieszkańcy. Warto zorganizować w tej sprawie konsultacje społeczne i zapytań koluszkowian o ich potrzeby. Taka jest intencja rządu Prawa i Sprawiedliwości, by pieniądze zostały przeznaczone na inwestycje bliskie ludziom – np. szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej.

Oponenci uważają, że Prezydent Andrzej Duda prowadzi swego rodzaju „rozdawnictwo”.

Proszę zauważyć, że rządząca przez osiem lat koalicja PO-PSL wielokrotnie podwyższała podatki, wprowadzała nowe oraz podwyższyła wiek emerytalny. Budowano państwo „teoretyczne”, w którym obywatele się nie liczyli. Programy „500+”, „300+”, „Bon 500 zł na wakacje” czy „13. Emerytura” to są inwestycje, dzięki którym między innymi wielu koluszkowskim rodzinom żyje się lepiej. „Rozdawnictwem” nie można nazwać ustawy, którą podpisał Prezydent Andrzej Duda, o  zerowym podatku PIT dla Polaków do 26 roku życia.  Dzięki temu rozwiązaniu, ich miesięczne wynagrodzenie jest wyższe. Uproszczono też wiele spraw, które załatwia się w urzędach.  Podatnik nie musi już głowić się, jakie dane należy wpisać w konkretnych rubrykach, bo gotowe rozliczenie przygotowuje Urząd Skarbowy. To znaczne ułatwienie dla wielu Polaków.

Prezydent Andrzej Duda zrealizował swoje obietnice wyborcze.  Zwalczając mafie paliwowe i lukę VAT-owską doprowadzono do uzdrowienia finansów publicznych. Reformy realizowane od 2015 r. wzmocniły nasz kraj. Zapewniono milionom polskich rodzin godne warunki życia.

Wiarygodność to największy atut Prezydenta Andrzeja Dudy?

Tak. Zrealizował to, co obiecał i zawsze postępował uczciwie. Warto również zwrócić uwagę na to, że stosunki polsko-amerykańskie nigdy nie były tak dobre, jak obecnie. Współpraca Prezydenta Andrzeja Dudy z Prezydentem Donaldem Trumpem ma przede wszystkim konkretny wymiar gospodarczy i obronny. Wizy miały być zniesione już kilka lat temu, ale doprowadził do tego dopiero Prezydent Andrzej Duda.

Krytyka wobec Prezydenta Andrzeja Dudy skupia się również na jego rzekomym braku samodzielności.

To zarzut zmierzający do skupienia uwagi opinii publicznej na sprawach bez znaczenia. Andrzej Duda zawetował więcej ustaw niż Bronisław Komorowski w tym projekty dotyczące tak kluczowych spraw, jak reformy sądów, RIO czy ordynacji wyborczej.

Sondaż pracowni Social Changes przeprowadzony w tym tygodniu wskazuje, że w II turze prezydent Andrzej Duda wygrywa ze wszystkimi kontrkandydatami.

Sondaże są cenną wskazówką, ale nie przywiązuję do nich nadmiernej wagi. Proszę wszystkich mieszkańców naszej gminy, żeby mobilizowali swoje rodziny, sąsiadów, żeby poszli do urn i oddali głos. Uważam, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem. Polska zmienia się na lepsze. Wierzę, że po wyborach ten proces jeszcze przyśpieszy.

(red)

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca w godz. 7-21. Sprawdź, co zrobić, aby zagłosować?

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności