Do Gałkowa Dużego trafi sprzęt ratujący życie [WIDEO]

Pierwszy publiczny defibrylator AED na terenie gminy Koluszki zostanie zamontowany na ścianie remizy strażackiej w Gałkowie Dużym. Inwestycję uda się zrealizować dzięki głosom mieszkańców sołectwa, którzy zdecydowali o przeznaczeniu środków na jej realizację podczas zebrania w ramach tzw. funduszu sołeckiego.

Defibrylator AED to specjalistyczne i proste w obsłudze urządzenie służące do udzielenia pierwszej pomocy osobie dotkniętej nagłym zatrzymaniem krążenia.

Za pomocą poleceń głosowych i wizualnych urządzenie prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Defibrylator sam decyduje o konieczności wyładowania elektrycznego oraz jego sile. Po krótkim przeszkoleniu, postępując zgodnie z instrukcjami AED, nie można nikomu zaszkodzić, a można uratować czyjeś życie.

Umieszczenie defibrylatora na ścianie remizy strażackiej w Gałkowie Dużym to inicjatywa strażaków ochotników. Urządzenie będzie dostępne dla wszystkich. Dodatkowo, po zdjęciu defibrylatora ze ściany, uruchomiona zostanie syrena strażacka, która uaktywni do pomocy jednostkę strażacką. Zakup sprzętu do ratowania życia zostanie sfinansowany z funduszu sołeckiego.

Jak działa defibrylator AED i jak korzystać z defibrylatora?

/RB/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności