Powstała kolejna książka o Koluszkach. Premiera 1 listopada

koluszkiwdawnejprasie_okladka1 listopada ukaże się pierwsza książka Stowarzyszenia Historia Koluszek. – Jako pasjonaci historii poczuliśmy się odpowiedzialni za przygotowanie większego wydania, niż dotychczasowe okazjonalne biuletyny. W ten sposób narodził się pomysł napisania książki – mówi Mateusz Jaśkiewicz ze Stowarzyszenia Historia Koluszek.

I dodaje: – Historia naszego miasta jest niezwykle krótka i z tego względu nie posiada wielu materiałów kronikarskich do badania. Jednak dobrym tropem okazały się artykuły prasowe z XIX i XX wiecznych gazet. Mówią one o wydarzeniach dziejących się wokół rozrastającego się, największego węzła kolejowego w Polsce np. budowie kościoła, budowie dworca czy o innych ważnych dla Koluszek, a nawet Polski wydarzeniach.

W Święto Zmarłych będzie można po raz pierwszy nabyć książkę, która została zatytułowana „Koluszki w dawnej prasie”. – Dzięki tego typu relacjom prasowym odkryliśmy nowe źródło historycznych informacji. W ten sposób powstała nasza książka. Jest to pozycja nie tylko dla pasjonatów historii, ale dla wszystkich, którym historia Koluszek nie jest obojętna – zaznacza Mateusz Jaśkiewicz.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności