Blisko 30 uczestników Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

konkurs_piosenki_obcojęzycznejZwyciężczynią Konkursu Piosenki Obcojęzycznej została Sara Kunka – uczennica w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się 29 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach. Na scenie zaprezentowało się łącznie 28 muzyków.

W konkursie rywalizowali uczniowie gimnazjów z gminy Koluszki, za ponadto z Brzezin, Makowa, Budziszewic. Celem festiwalu było promowanie języków obcych. Główną nagrodę w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej stanowił bezpłatny semestralny kurs języka angielskiego w jednej z koluszkowskich szkół językowych.

Publiczność usłyszała piosenki wykonywane w trzech językach – angielskim, niemieckim i francuskim. Repertuar był zróżnicowany pod względem muzycznym. Wykonawców oceniało jury w składzie : Paweł Wochna z „Mania Studio”, Agnieszka Kowalczyk – nauczyciel j. niemieckiego i Krzysztof Olejnik – nauczyciel j. angielskiego. Jury konkursu brało pod uwagę: poprawność językową, trudność językową wykonanego utworu, interpretację muzyczną oraz walory artystyczne.

Zwyciężczynią Konkursu Piosenki Obcojęzycznej została Sara Kunka – uczennica Gimnazjum w Brzezinach, która wykonała piosenkę „Glaub an mich” . II miejsce zajęła Wiktoria Kaczorowska – uczennica Gimnazjum nr 2 w Koluszkach za wykonanie utworu „ Someone like you”. Na III miejscu uplasowali się uczniowie z Gimnazjum w Brzezinach: Konrad Markiewicz, Aleksandra Jagielska i Klaudia Siucińska, którzy zaśpiewali piosenkę „Halt dich an mir fest”.

Fot i tekst: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności