Koluszki obecne na Marszu Niepodległości i Solidarności

flagaMarsz Niepodległości i Solidarności przeszedł 13 grudnia ulicami Warszawy. Apele skierowane do mieszkańców stolicy i nie tylko, by uczestniczyć w marszu – nie pozostały bez echa. Świadczyła o tym wielka liczba uczestników – około 80 tys. osób.

Wśród tych tysięcy byli i mieszkańcy Koluszek. – Warto było tego dnia zasygnalizować swoje przekonania i przyłączyć się do manifestujących, by wyrazić swoje poparcie dla nowego rządu oraz z tysiącami obecnych złożyć hołd poległym w czasie stanu wojennego – mówi Barbara Dziedzińska z koluszkowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Zebranych na pl. Trzech Krzyży powitał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dziękując jednocześnie za liczne przybycie. W wystąpieniu swoim odniósł się do aktualnej sytuacji w kraju i zachęcił do marszu przez ulice Warszawy aż pod gmach Trybunału Konstytucyjnego. Nagrodzony oklaskami,Jarosław Kaczyński, poprosił o odśpiewanie hymnu i spokojne rozejście się. – To był ważny i niezwykły dzień, który został zarejestrowany nie tylko na zdjęciach, ale przede wszystkim w pamięci – dodaje Barbara Dziedzińska.

ZOFIA CECHERZ

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności