Ćwiczenia przeciwpożarowe w koluszkowskiej komendzie

cwiczeniaSłowa „Uwaga, pali się ” oderwały policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego od pracy jaką aktualnie wykonywali. Natychmiast zapadła decyzja o ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w budynku, w trakcie której proszono o zachowanie spokoju. W tym samym czasie pod budynek Komendy podjechały wozy strażackie. Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą.

18 grudnia 2015 roku policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, przerwali swoją pracę po usłyszeniu hasła ,,Uwaga, pali się”. Następnie podporządkowali się komendom wydawanym przez prowadzących akcję przeciwpożarową funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach.

Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i w zaledwie 3 minuty budynek Komendy opuściły wszystkie osoby. Symulowany pożar został ugaszony i wszystko skończyło się pomyślnie. Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom wiemy, że w razie zagrożenia akcja ratownicza zostanie przeprowadzona sprawnie i bezpiecznie. Działania te były doskonałą okazją do sprawdzenia sprzętu p-poż znajdującego się w budynku, jego lokalizacji oraz nowoczesnego systemu ostrzegania jak i oznakowania dróg ewakuacyjnych. Był to również sprawdzian z opanowania i wiedzy w sytuacji zagrożenia pożarem, a także niezbędnego i wzorowego współdziałania służb policji i straży pożarnej.

Celem zorganizowanej akcji było sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia pożarem pracowników Komendy oraz oceny współdziałania i gotowości obu służb w takich sytuacjach.

 

inf. prasowa

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności