Policja zatrzymała 23-letniego złodzieja

policja281215Koluszkowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali 23-letniego mieszkańca Koluszek podejrzanego o kradzież portfela na tzw. „wyrwę”. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie „amatorowi cudzej własności” zarzutów również za inne czyny, które ma na swoim koncie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

18 grudnia 2015 roku policjanci z Koluszek, otrzymali zgłoszenie od mieszkanki gminy Koluszki o kradzieży na jej szkodę portfela z zawartością ponad 1,600 zł oraz dokumentami i karatami bankomatowymi. Z relacji kobiety wynikało, iż młody mężczyzna z kapturem na głowie, szedł za nią w trakcie gdy powracała ona z przedświątecznych zakupów, następnie do niej dobiegł popychając ją na tyle mocno, że utraciła równowagę wyrywając jednocześnie z jej dłoni wymieniony portfel. Kobieta usiłowała dogonić swojego oprawcę, ale bezskutecznie. Kryminalni od razu połączyli tę sprawę z innym zdarzeniem z przed dziesięciu dni. Wówczas sprawcy nie udało się ukraść torebki z zawartością mienia o wartości około 440 zł i dokumentami, gdyż napotkał on opór ze strony pokrzywdzonej, która skutecznie broniła swojej własności. Zebrany w obu sprawach materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie i zatrzymanie we wtorek (22 grudnia) 23-letniego mieszkańca Koluszek. We wcześniejszym okresie odnaleziono również portfel z zawartością dokumentów i kart bankowych. Dalsze ustalenia mundurowych wykazały, iż był on również sprawcą przywłaszczenia, 24 października na terenie jednego z koluszkowskich targowisk, portfela z zawartością dokumentów jak również wybicia szyby w oknie wystawowym o wartości 870 zł, w jednym z punktów handlowo-usługowych w Koluszkach. Za wszystkie wymienione przestępstwa wusłyszał zarzuty, do których się przyznał.

23-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie wykluczają, że może mieć on jednak na swoim koncie więcej tego typu czynów.

Udostępnij