Lisowice. Strażacy uwolnili łabędzia

strazakW jakich zdarzeniach brała udział straż pożarna w ostatnich dniach? Prezentujemy raport z okresu od 30 grudnia – 6 stycznia.

W Nowy Rok strażacy dostali zgłoszenie od dyspozytora medycznego o zasłabnięciu osoby w mieszkaniu – chwilowy brak zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy zasłabniętej osobie. Osoba poszkodowana została przekazana lekarzowi z karetki pogotowia. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki.

W sobotę do straży wpłynęło zgłoszenie o łabędziu na zamarzniętym zbiorniku wodnym w Lisowicach. Ze względu na minusową temperaturę utrzymującą się od kilku dni, strażacy podjęli akcję uwolnienia łabędzia. Działania prowadzono z użyciem sań lodowych oraz ubrań i kamizelek ochronnych. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki.

We wtorek mieszkaniec budynku w Borowej przy ul. Ogrodowej zgłosił zadziałanie czujki tlenku węgla. Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia, właściciel znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy sprawdzili czujnikiem wielogazowym budynek i stwierdzili nieszczelność przewodu spalinowego. Właścicielowi przekazano, aby dokonał kontroli przewodu spalinowego przez kominiarza. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności