Akcja „PASY”. 77 skontrolowanych pojazdów

fot. archiwum
fot. archiwum

28 stycznia 12 policjantów z „drogówki” Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego brało udział w ogólnokrajowej akcji Biura Prewencji i Ruchu Drogowego „PASY”. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa lub niekorzystania z urządzeń typu fotelik lub podkładka służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. Działania przeprowadzono w godzinach od 06.00 do 22.00.

W wyniku działań na 77 skontrolowanych pojazdów w tym 76 osobowych i 1 ciężarowy ujawniono łącznie 71 naruszeń przepisów. W tym 55 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz 3 przypadki niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez dorosłych pasażerów.

Nie ujawniono żadnego przypadku nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Policjanci przypominają, że za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdem przez kierującego grozi mandat karny w wysokości 100 zł oraz 2 pkt. karne; za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez pasażera podczas poruszania się pojazdu grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 4 pkt. karne; za przewożenie dziecka poza fotelikiem lub podkładką oraz przewożenie dziecka w foteliku na przednim siedzeniu pasażera wyposażonym w poduszkę powietrzną, tyłem do kierunku jazdy, grozi mandat karny w wysokości 150 zł oraz 6 pkt. karnych.

KPP Koluszki

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności