Błażej Skowroński i Michał Wieczorek najlepsi w biegu im. Bronisława Malinowskiego

bieg-malinowski2016 (16)

Z medalami wrócili reprezentanci LKS Koluszki z 35. Biegu im. Bronisława Malinowskiego, który odbył się w niedzielę (4 września) na stadionie im. braci Gadajów w Tomaszowie Mazowieckim. Michał Wieczorek i Błażej Skowroński byli najlepsi na dystansach odpowiednio 3 i 10 km. W zawodach wzięło udział ponad tysiąc osób. Wśród nich m.in. mistrzyni świata w maratonie z Tokio Wanda Panfil.

Najwięcej osób – ponad 700 – wzięło udział w biegu rekreacyjnym (1500 metrów). W tej kategorii mogli pobiec dzieci, młodzież i dorośli, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Na dystansie 3 km zwyciężył Michał Wieczorek (9:57,8). W kategorii kobiet drugi czas uzyskała Magdalena Pierzchała (12:45,0). W biegu głównym na dystansie 10 km najlepiej pobiegł Błażej Skowroński (00:32:59).

35. Jubileuszowy Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego ujęty jest w cyklu 9. biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.  W ten sposób uczestnicy biegu uczcili pamięć Bronisława Malinowskiego, wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”, Rada Sportu przy prezydencie Tomaszowa Mazowieckiego, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Jednostką Strzelecką 1002 i Komendą Hufca ZHP.

Foto i tekst: dw

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności