Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta [ZDJĘCIA]

orszak3kroli-2Ponad 200 osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy przeszedł ulicami Koluszek. Nie zabrakło jasełek, wspólnego kolędowania, a także ogniska.

W uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia), po Mszy Świętej o godz. 11.30 w kościele pw. NP. NMP, dzieci z rodzin Domowego Kościoła przedstawiły jasełka pt. „Nasze Betlejem”. Przygotowała je Ola Szymczyk. Później utworzony został orszak, który przemaszerował do kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W jasełkowym pochodzie rolę trzech króli pełnili: ks. Szczepan Zacha, Adam Orzechowski i Leszek Szymczyk. Na uczestników orszaku czekał ciepły posiłek przy ognisku.

Jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy poświęcili swój czas na organizację tego wydarzenia. Szczególe podziękowania kierujemy do księży z naszych koluszkowskich parafii, członków rodzin Domowego Kościoła, strażaków OSP w Koluszkach, funkcjonariuszy policji oraz do wszystkich uczestników, którzy mimo mroźnej aury zdecydowali się włączyć się w ten pochód. Do zobaczenia na drugim koluszkowskim Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w 2018 roku. Za wszystko doświadczone dobro, niech będzie Chwała Panu !

Ola/red

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności