Uwaga na oszustów! Podszywają się pod Urząd Regulacji Energetyki. Podsuwają dokumenty do podpisania

Na terenie Koluszek pojawiły się osoby podszywające się pod Urząd Regulacji Energetyki. Chodzą po domach, pytając, czy mieszkańcy otrzymali korespondencję wysłaną przez URE oraz wręczają książeczki wydane przez ten urząd. W dalszej kolejności prawdopodobnie oferują podpisanie umowy i zmianę firmy dostarczającej energię, niekoniecznie na lepszych warunkach. Podsuwają też do podpisania dokumenty, które mają uchronić przed wysoką karą.

– U nas była pewna pani w tej sprawie. Powiedziała, że powinniśmy odpowiedzieć na tę książeczkę, którą niby rok temu nam wysłali, a że nie odpowiedzieliśmy, to powinniśmy zapłacić wysoką karę i w ramach bezpieczeństwa podała mi jakiś świstek do podpisania. Powiedziałam, że skoro jej nie znam i się nie przedstawiła, to wzywam policję, by jej dane zweryfikowała. Uciekła błyskawicznie – opowiada jedna z mieszkanek.

– My nie chodzimy po domach ani nie wysyłamy żadnych listów do obywateli – mówi przedstawiciel URE. – Wiemy, że przypadki podszywania się pod nasz urząd zdarzają się, dlatego staramy się ostrzegać przed nieuczciwymi firmami.

Sprawą podszywania się pod Urząd Regulacji Energetyki na terenie naszej gminy zajmuje się koluszkowska policja.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności