Kultura Dostępna to projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. W ramach projektu Kultura Dostępna, co czwartek o godzinie 18:00 będą wyświetlane polskie filmy, na które bilety kosztują zaledwie 10 złotych.
Polskie kino potrafi zaskoczyć i odpowiadać na trudne pytania: czy kobiety są niebezpieczne? Co się dzieje z człowiekiem, który wpadł w amok? Jakie są tajniki sztuki kochania? O tym przekonają się Widzowie ogólnopolskiej sieci kin Helios oglądając najnowsze produkcje filmowe w ramach siódmej edycji projektu Kultura Dostępna w Kinach.
Już w maju w kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim zagramy dla Państwa:
– 11 Maja – „Po prostu przyjaźń”
Są ze sobą na dobre i złe, na zawsze. Aż pewnego dnia… Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady.
Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry , gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.
Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii „Po prostu przyjaźń” oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca..
Bilety dostępne w kasie kina oraz TUTAJ
– 18 Maja – „Las, 4 rano”
„Las, 4 rano” to historia mężczyzny, który wydaje się królem życia – ma pieniądze, władzę, kobiety i narkotyki. Któregoś dnia porzuca pracę w korporacji, w sposób nie dający szans na powrót. Las, 4 rano, kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny – zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia i zmusza go aby po raz kolejny zmienił swoje życie.
Bilety dostępne w kasie kina oraz TUTAJ
– 25 Maja – „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”
Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków
Bilety dostępne w kasie kina oraz na stronie internetowej