Marsz dla Życia i Rodziny w Koluszkach

MdZiR_2017_KOLUSZKI_02

„Czas na rodzinę” to hasło tegorocznego Święta Rodziny i Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Koluszkach w najbliższą niedzielę, 25 czerwca. Przez to wydarzenie organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że rodzina jest naszym największym skarbem i że należy o nią dbać, szanować ją i poświęcać jej dużo czasu.

A dlaczego „Czas na Rodzinę”?

Po pierwsze, aby wyrazić satysfakcję z tego, że troska o rodzinę stała się jednym z czołowych tematów życia publicznego w Polsce. W końcu, po wielu latach wołania o podmiotowe traktowanie rodzin, podejmowane są działania, dzięki którym przyjmowanie na świat i wychowanie dzieci w rodzinie zostało docenione przez władze publiczne.

Po drugie, trzeba przypomnieć o zagrożeniach, jakie czyhają na rodziny. Są to np. projekty edukacyjne realizowane w niektórych szkołach, gdzie podważa się rolę rodziny. Niepokojące jest także to, że wciąż obowiązuje tzw. konwencja antyprzemocowa, która w rodzinie, wierze i tradycji upatruje źródeł przemocy i patologii.

Ponadto podczas Marszów dla Życia i Rodziny jego uczestnicy jeszcze raz głośno i stanowczo domagają się ochrony życia dzieci nienarodzonych! Nie można ulegać krzykliwym środowiskom, które w wulgarny sposób chcą pozbawić życia tych, którzy nie mogą się sami bronić. Podczas Marszów wołamy: Stop aborcji! Tak dla życia! Teraz jest na to czas. Musimy o tym mówić! Musimy pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej! Musimy wskazywać swoją codzienną postawą najlepszą drogę!

Nasze hasło to również przesłanie skierowane do samych rodzin. Coraz częściej zarówno młodzież, jak i dorośli zamykają się w świecie swoich spraw. Dlatego trzeba uwrażliwić rodziców na konieczność poświęcania odpowiednio dużej ilości czasu tylko dla rodziny. Nie będzie zdrowych rodzin, jeśli dorośli nie będą pracować, rozmawiać i modlić się ze sobą nawzajem i z własnymi dziećmi.

Świętowanie w Koluszkach rozpocznie się o godz. 13 uroczystą Mszą Św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, po której wyruszy radosny pochód do kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Następnie odbędzie Festyn Rodzinny zorganizowany przez członków Domowego Kościoła wraz z innymi wspólnotami działającymi przy parafiach na terenie naszej gminy. Na początku festynu rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny skierowany do wszystkich placówek przedszkolnych i szkolnych, a następnie będzie można usłyszeć zespół wokalno-ewangelizacyjny Mocni w Duchu wraz z dziećmi z Łodzi.  Zespół ten powstał 1988 r. i oprócz koncertów prowadzi warsztaty muzyczne i taneczne, rekolekcje oraz głosi konferencje. Mocni w Duchu mają już w swoim dorobku 17 wydanych płyt i na rynku muzyki chrześcijańskiej są rozpoznawalni przez każdego. Po koncercie głównej gwiazdy Święta Rodziny zaprezentują się dzieci i młodzież z prawie wszystkich placówek edukacyjnych naszego regionu, które wezmą udział w przeglądzie twórczości artystycznej.

Obok występów na scenie przygotowany będzie szereg atrakcji dla naszych najmłodszych i nie tylko. Będzie można sprawdzić swoją sprawność w konkursach sportowych przygotowanych dla całych rodzin, przejechać się bryczką, wsiąść do lokomotywy, a także do wozu strażackiego i policyjnego, upiększyć swoją twarz lub skosztować słodkich wypieków lub kiełbasy z grilla, popcornu, waty cukrowej. Oprócz satysfakcji ze sprawdzenia swoich umiejętności będzie możliwość zdobycia upominków w różnych konkursach.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, babcie i dziadków, narzeczonych, osoby poszukujące swojej drugiej połówki, które czują, że to już czas na założenie rodziny. Pokażmy, jak dużo jest koluszkowian, dla których życie i rodzina są największą wartością! Bądźmy razem! Pełni optymizmu i radości! Zabierzmy ze sobą wszystko to, co pomoże nam uzewnętrznić naszą radość bycia w rodzinie.

Uwaga!!! Dla osób uczestniczących w marszu organizatorzy przygotowali niespodziankę.

Czas na rodzinę to czas dla nas wszystkich!

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności