Różyca jedyną niepokonaną drużyną

kornel-blazejewskiPo rundzie jesiennej LKS Różyca zajmuje pozycję lidera drugiej grupy łódzkiej Klasy A. Co więcej, Różyca okazała się jedyną niepokonaną drużyną roku 2019 w województwie łódzkim. O mocnych stronach swojego zespołu oraz o przygotowaniach do rundy rewanżowej opowiedział nam trener KORNEL BŁAŻEJEWSKI.
O przebiegu rundy jesiennej
Na pewno jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku w tej rundzie. Kończymy tak naprawdę tylko z jednym remisem. Ktoś może powiedzieć, że nie jest to żaden wyczyn, ponieważ to niski poziom rozgrywkowy, jednak rywalizowaliśmy nie tylko w Klasie A. Daleko udało nam się zajść również w okręgowym Pucharze Polski, bo dotarliśmy do półfinału. Odpadliśmy dopiero po rzutach karnych w meczu z rezerwami ŁKS Łódź.
O mocnych stronach drużyny
Mocnymi stronami zespołu są kolektyw oraz atmosfera, którą udało się zbudować. Myślę, że właśnie to jest kluczem osiąganych przez nas wyników, ponieważ udało się naprawdę fajnie zlepić ten zespół. Dobrą atmosferę czuć zarówno w szatni, jak i na meczach. To właśnie w głównej mierze przyczyniło się do osiągnięcia dobrych wyników.
O zwycięstwie 8:1 z Borutą II Zgierz
Najbardziej utkwiło mi w pamięci spotkanie z Borutą Zgierz. Był to dla nas przełomowy mecz. Mimo że wygrywaliśmy wszystko do tego momentu, to w tym spotkaniu dało się zauważyć szczególnie dużo chęci i mobilizację zawodników. Wysokie zwycięstwo, jakie udało się wtedy osiągnąć, było jeszcze większym utwierdzeniem więzi chłopaków w szatni i pozwoliło w przyszłości, w kolejnych meczach występować z jeszcze większym rozmachem.
O celach na rundę wiosenną
Obecnie jesteśmy liderem, mamy cztery punkty przewagi nad drugim Włókniarzem Zgierz. Zawodnicy zawsze grają po to, żeby wygrać. To jest liga amatorska, ale wszyscy naprawdę robią w drużynie to, co naprawdę lubią. Jeżeli nie będziemy grać słabiej niż w tej rundzie, to powinniśmy zakończyć sezon awansem.
O występach w wojewódzkim Pucharze Polski w futsalu
Po dwóch wygranych kolejno z Górnik 1956 Łęczyca 6:3, a następnie FC10 Zgierz 4:0 z pierwszego miejsca w grupie awansowaliśmy do półfinału. Tam trafiliśmy na drużynę KS Hurtap Łęczyca Junior i po zaciętym spotkaniu przegraliśmy 1:3. Ze względu na termin tego turnieju nie udało się nam zebrać odpowiedniej liczby zawodników i dołączyło do nas kilku graczy z innych klubów.
O przygotowaniach do rundy wiosennej
Na pierwszym treningu spotkamy się 29 stycznia. Trzy dni później rozegramy pierwszy sparing z czwartoligowymi rezerwami ŁKS Łódź. Zmierzymy się również z rezerwami Widzewa Łódź oraz Wartą Sieradz. Grę kontrolną rozegramy także z występującą w Skierniewickiej Klasie Okręgowej Olimpią Jeżów oraz z Pilicą Przedbórz, która na co dzień gra w piotrkowskiej „okręgówce”. Stawkę uzupełniają jeszcze spotkania z rywalami z naszego szczebla rozgrywkowego. Będą to drużyny KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki oraz Jagiellonia Tuszyn.

(jp)

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności