Wyższe stopnie służbowe w koluszkowskiej komendzie [LISTA]

stopnie_1108202029 lipca 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego odbyły się powiatowe uroczystości Święta Policji. To szczególny dzień dla wszystkich policjantek i policjantów, to czas awansów, nominacji oraz podziękowań za ich codzienną i nie zawsze łatwą służbę. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa uroczystość była obchodzona skromniej niż w poprzednich latach.

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 12:00 wprowadzeniem sztandaru komendy oraz złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztofowi Dąbrowskiemu. Meldunek składał podinsp. Sławomir Wilenczyc Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Uroczystość miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział mniejsza, niż w latach ubiegłych liczba gości oraz wyróżnionych policjantów i pracowników Policji z uwagi na epidemię koronawirusa. Władze samorządowe reprezentowali zaproszeni goście tj. Starosta Powiatu łódzkiego wschodniego Andrzej Opala oraz Burmistrz Miasta Koluszki Waldemar Chałat.

Komendant koluszkowskiej Policji przywitał przybyłych gości. Następnie przystąpiono do ceremonii wręczania aktów mianowania na wyższy stopień służbowy policjantów. W tym roku Rozkazem Komendanta Głównego Policji z dniem 24 lipca br. mianowanych zostało 34 policjantów na wyższy stopień policyjny z koluszkowskiej komendy.

Po wręczeniu awansów głos zabrał jako pierwszy komendant powiatowy, który szczególne słowa skierował do policjantek, policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Dziękując im za codzienną służbę i poświęcenie jakim się wykazują. Komendant szczególnie podkreślił rolę kobiet w Policji z uwagi na przypadającą w tym roku 95 rocznicę Policji Kobiecej. Przemówienie również wygłosił w imieniu władz samorządowych Pan Starosta Andrzej Opala składając najserdeczniejsze życzenia funkcjonariuszom i ich rodzinom oraz pracownikom policji naszego powiatu. Były również słowa uznania za trud i ryzyko jakie na co dzień ponoszą policjanci szczególnie w dobie walki z panującą epidemią.

Zakończenie uroczystości odbyło się poprzez odprowadzenie sztandaru komendy i złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości o jej zakończeniu.

W tym roku mianowani na wyższe stopnie służbowe w powiecie łódzkim wschodnim zostali:

Podinspektorem Policji:

– nadkom. Robert Kieszek

Komisarzem:

– Witold Błoński

Aspirantem Sztabowym:

– st.asp. Marcin Rogowski

– st. asp. Sławomir Roman

– st. asp. Jarosław Spychalski

Starszym Aspirantem:

– asp. Jarosław Sawicki

– asp. Marcin Klimkiewicz

– asp. Sebastian Sobczyk

– asp. Roman Wachowiec

Aspirantem:

– mł. asp. Tomasz Gałązka

– mł. asp. Michał Kwiecień

Młodszym Aspirantem:

– sierż. szt. Robert Janiczek

– sierż. szt. Artur Kijewski

– sierż. szt. Rafał Lotka

– sierż. szt. Sebastian Poznański

– sierż. szt. Rafał Ściurtek

– sierż. szt. Konrad Włodarczyk

Sierżantem Sztabowym:

– st. sierż. Anna Dudek – Żaczek

– st. sierż. Artur Niźnikowski

Starszym Sierżantem:

– sierż. Rafał Kotynia

– sierż. Adrian Majchrzak

– sierż. Ewelina Redzisz

– sierż. Przemysław Urbański

Sierżantem:

– st. post. Michał Boruta

– st. post. Piotr Pietrzak

Starszym Posterunkowym:

– post. Mateusz Hans

– post. Kamil Kowalczyk

– post. Witold Maciejek

– post. Łukasz Maślanka

– post. Mateusz Popek

– post. Dawid Ryżanek

– post. Dawid Taroń

– post. Krzysztof Wachowicz

– post. Robert Witczak.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności