Koluszkowski patrol kolejny raz zdążył na czas

policja_21052021

Kiedy w grę wchodzi ludzkie życie, liczy się każda minuta. Szybka interwencja policjantów z koluszkowskiej komendy udaremniła próbę targnięcia się na własne życie młodej kobiety. Ratowanie życia jest priorytetem w codziennej służbie policjantów. Udowodnili to funkcjonariusze starszy posterunkowy Dawid Taroń i posterunkowy Łukasz Kosieradzki.

Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Bywają jednak takie interwencje, gdy walka z czasem jest grą o ludzkie życie. 18 maja 2021 roku o godzinie 20.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego starszy posterunkowy Dawid Taroń i posterunkowy Łukasz Kosieradzki kończyli już służbę, kiedy zostali poinformowani przez oficera dyżurnego, że młoda kobieta próbuje odebrać sobie życie. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres i podjęli błyskawiczne działania widząc siedzącą na ziemi kobietę z zakrwawioną ręką. Natychmiast udzielili pomocy medycznej poszkodowanej i opatrzyli jej rany. Nawiązali rozmowę z 27-latką, która zwierzyła się policjantom ze swoich problemów. Kobieta została przekazana pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Pamiętajmy. Kryzysy i niepowodzenia życiowe są przemijające. Z każdej sytuacji jest wyjście. Można zapobiec tragedii wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że jakaś osoba nie radzi sobie ze swoimi problemami lub emocjami, staraj się zareagować. Udziel wsparcia, czasami wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli wiesz, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone, zadzwoń na numer alarmowy 112 i przekaż dokładną lokalizację zagrożonej osoby. Najważniejszy jest czas.

Źródło: KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności