Różyca. Mundurowi odwiedzili uczniów szkoły podstawowej

18112021-policja

Koluszkowscy dzielnicowi wraz z policjantką do spraw ,,nieletnich” odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Różycy. Z uczniami klas siódmych rozmawiali o zawodzie policjanta oraz o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i w domu.

16 listopada 2021 roku dzielnicowi i policjantka z zespołu do spraw nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Różycy.

– Klasa siódma to czas kiedy większość młodych ludzi zastanawia się nad podjęciem dalszego kierunku kształcenia ale niektórzy z nich jeszcze nie wiedzą co tak naprawdę chcą robić w życiu. Dlatego spotkania z mundurowymi mogą  pomóc osobom zainteresowanym służbą w niebieskim mundurze w podjęciu decyzji – mówi sierż. sztab. Aneta Kotynia z koluszkowskiej komendy.

18112021-policja1

Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o zawodzie policjanta, wyjaśniali na czym polega ta służba i jakie trzeba spełniać kryteria, aby wstąpić w policyjne szeregi. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć również tematu szeroko pojętego bezpieczeństwa, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w domu jak i poza nim oraz jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.

/AR/ Źródło: KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności