Wyjątkowa pasterka w Mileszkach

logo archidiecezja

W tym roku msza pasterska, której przewodniczył będzie abp Grzegorz Ryś zostanie wyjątkowo odprawiona nie w Katedrze św. Stanisława Kostki przy siedzibie Archidiecezji Łódzkiej lecz w parafii pw. św. Doroty i św. Jana Chrzciciela Mileszkach.

Msza Święta zostanie odprawiona w miejscu, gdzie odbudowywany jest kościół. Na miejscu zabytkowego kościoła, który spłonął doszczętnie w 2015 r. trwają obecnie prace związane z budową nowej świątyni.

Jak informuje Archidiecezja Łódzka zabytkowy kościół był trzecim postawionym w tym miejscu. Świątynia była w całości drewniana na podmurówce. Prezbiterium znajdowało się od strony południowej. Nad 4 -metrową kruchtą wznosiła się wieża z metalowym krzyżem. Obok prezbiterium była zakrystia a po jego wschodniej stronie murowana kruchta. Zniszczony zabytek pochodził z 1766 r.

Przy okazji wyjątkowej Mszy Pasterskiej Archidiecezja zachęca, aby w miarę swoich możliwości finansowych wspomóc odbudowę pięknej świątyni. Wpłat można dokonywać na konto Archidiecezji Łódzkiej: 22 1240 3028 1111 0000 2824 0033, z dopiskiem „DAR NA KOŚCIÓŁ W MILESZKACH”.

/AR/ fot. Archidiecezja Łódzka

 

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności