W Gałkowie Dużym otwarto siłownię im. Śp. Feliksa Bińkowskiego

lks galkowek

23 grudnia 2021 r. w Gałkowie Dużym przy ul. Głównej 183 miało miejsce uroczyste otwarcie sali do ćwiczeń siłowych. Siłownia otrzymała imię Śp. Feliksa Bińkowskiego – zmarłego w czerwcu Honorowego Obywatela Gminy Koluszki.

LKS Gałkówek świętował otwarcie sali do ćwiczeń wraz z zaproszonymi na to wydarzenie córką – Małgorzatą Owczarek oraz żoną Śp. Feliksa Bińkowskiego – Stanisławą Bińkowską, która uroczyście przecięła wstęgę otwierając siłownię. Podczas otwarcia uczestnicy wydarzenia mogli ze wzruszeniem podziwiać kącik pamięci poświęcony patronowi. Na otwarciu sali nie mogło oczywiście zabraknąć Prezesa LKS Gałkówek, trenerów i zawodników sekcji podnoszenia ciężarów.

Przypominamy, że Śp. Feliks Bińkowski był wiceburmistrzem Gminy Koluszki, jej Honorowym Obywatelem ale przede wszystkim wielokrotnym mistrzem świata i Europy weteranów w podnoszeniu ciężarów. Jak informuje Polski Związek Podnoszenia Ciężarów tytuł Mistrza Polski zdobył aż 23 razy. Sport był dla niego ważny już od dziecięcych lat. Początkowo uprawianą przez niego dyscypliną było kolarstwo szosowe, w którym zdobył brązowy medal w drużynowym wyścigu na dystansie 100 km. Później swoje sportowe życie związał już z podnoszeniem ciężarów. Przez ponad 35 lat piastował funkcję prezesa Klubu LKS Gałkówek.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności