Policja ostrzega przed niekontrolowanym wypalaniem traw

KGP POZAR GRAFIKA

Komenda Główna Policji przestrzega przed wiosennym wypalaniem traw, które może mieć tragiczne skutki i stanowi podstawę do otrzymania kary grzywny a także pozbawienia wolności.

Policjanci oraz strażacy co roku w okresie wiosennym otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących nielegalnego wypalania traw, trzcinowisk czy pól. Niestety osoby, które rozniecają ogień często nie zdają sobie sprawy z dramatycznych konsekwencji jakie ten proceder może przynosić zarówno dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt, jak również strat materialnych. Ponadto warto pamiętać, że wypalona ziemia staje się jałowa i przestaje nadawać się do użytku np. w postaci upraw rolnych. Nawet niewielkie ognisko może w mgnieniu oka przeistoczyć się w ogromny niekontrolowany pożar rozprzestrzeniający się na znaczne obszary.

Powyższa grafika przygotowana przez Komendę Główną Policji ukazuje podstawy prawne, na mocy których wypalanie traw jest nielegalne.

Widząc pożar należy niezwłocznie zaalarmować odpowiednie służby dzwoniąc pod europejski numer alarmowy 112 lub numer alarmowy 998 obsługiwany przez Państwową Straż Pożarną.

/AR/

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności