Budowa nowego wiaduktu bez opóźnień

06042022-wiadukt_3

Bez zakłóceń przebiega budowa nowego wiaduktu w Koluszkach – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jest duża szansa na oddanie inwestycji w terminie, jeszcze w tym roku.

Nowy obiekt będzie miał długość 132,3 m i szerokość 13,4 m. Długość najdłuższego przęsła wyniesie 33 m. Dzięki zastosowaniu technologii tzw. nasuwu podłużnego nie będzie zamykany całkowicie ruch kolejowy pod obiektem. Gotowe elementy konstrukcji  będą przesuwane na podpory. Metoda ta nie jest bardzo powszechna w Polsce, niemniej przebieg prac będzie na pewno interesujący dla specjalistów, jak i laików.

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia procesu nasuwania podłużnego. W sumie przy budowie nowej konstrukcji zostanie nasunięte 9 segmentów o długości ok 15 metrów. W ramach robót poza obiektem wykonano już m.in. roboty kanalizacyjne, teletechniczne. Trwają prace przy budowie oświetlenia, a jeszcze w tym miesiącu planowane są roboty drogowe na dojazdach do wiaduktu.

06042022-wiadukt_2

06042022-wiadukt_1

Gmina Koluszki planuje z kolei gruntowną przebudowę ulicy Przejazd. Mieszkańcy liczą, że ta inwestycja zostanie również zakończona w tym roku, by nie doprowadzić do długotrwałych utrudnień w tej części miasta.

Nowy wiadukt w Koluszkach buduje spółka Primost Południe. Wartość kontraktu to 25 468 928,36 zł. Województwo Łódzkie przeznaczy 18 mln zł na budowę nowego wiaduktu. 7 mln zł pozyskano z budżetu państwa.

04112021-wiadukt
W lipcu podpisano umowę z wykonawcą budowy wiaduktu

/AR/ fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Udostępnij