Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w koluszkowskich szkołach

08042022-autyzm

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzenie, a symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koluszkach w ramach solidarności z osobami z spektrum autyzmu przeprowadził zajęcia warsztatowe dla klas VII-VIII. Spotkanie poprowadziła psycholog szkolna Jolanta Cieślak. Z tej okazji przygotowano również specjalną foto-ramkę.

Do akcji włączyli się też uczniowie Zespołu Szkół nr 2. Jak poinformowali nas nauczyciele, pierwszoklasiści podczas godzin wychowawczych wspólnie czytali książkę Joanny Jędrzejowskiej-Wróbel pt. ,,Kosmita”, opisującą w ciekawy, a przy tym zabawny sposób dziecko autystyczne. Obejrzeli też prezentację i rozwiązali związany z nią quiz, przygotowali krótkie notki biograficzne o osobach dotkniętych autyzmem‍. Uczniowie, wspólnie z pedagog  Sylwią Cichecką, przygotowali gazetkę o autyzmie i jego symptomach. Kontynuując szkolną tradycję z poprzednich lat stanęli do wspólnego ,,niebieskiego” zdjęcia. ‍‍

/AR/

Udostępnij