Wystawa katyńska w Koluszkach

wystawa katynska

21 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Koluszkach odbyła się wyjazdowa XLIII Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego, podczas której otwarta została wystawa dotycząca zbrodni katyńskiej pod tytułem „Kochany Tato. Zbrodnie Katyńskie z perspektywy rodzin”.

Wystawa została wypożyczona z łódzkiego Muzeum Tradycji Niepodległościowych, w którym powstała w 2020 roku przy współpracy Muzeum i Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej w Łodzi. Jak informuje muzeum koncepcja wystawy opiera się na dwutorowej narracji, co odzwierciedla jej układ przestrzenny. Z jednej strony opowiada o okolicznościach popełnienia Zbrodni Katyńskiej oraz historii kłamstwa katyńskiego. Z drugiej wprowadza widza w świat uczuć i emocji, które towarzyszyły ofiarom i ich rodzinom.

Jak informuje magistrat wystawa została zaprezentowana przez Radnego Rady Powiatu pochodzącego z Koluszek – Mateusza Jaśkiewicza. Podczas jej otwarcia zostało wymienionych kilkanaście nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej pochodzących z naszego miasta oraz terenu Gminy Koluszki. Wystawę można oglądać w Sali Widowiskowej Urzędu Miejskiego w Koluszkach do 13 maja br.

/AR/ źródło grafiki: Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Udostępnij