Rajd Rowerowy na Partyzanckim Szlaku

rajd01072022

Trzy trasy rowerowe przygotowali organizatorzy rajdu poświęconego Oddziałowi Partyzanckiemu Armii Krajowej por. Romualda Ziółkowskiego ps. „Sam”, który został sformowany w lipcu 1944 r. pod Koluszkami i wsławił się wieloma akcjami bojowymi działając na praktycznie bezleśnym terenie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rajd obędzie się w niedzielę, 21 sierpnia 2022 roku. Start oraz finał przewidziany jest w Szkole Podstawowej w Różycy przy ul. Piotrkowskiej 11. Każdy uczestnik na starcie otrzyma identyfikator, mapę, wodę, „coś słodkiego” oraz pamiątkową przypinkę. Na finale przewidziany jest grill.

Organizatorzy przygotowali trzy trasy:
75 km (wyjazd o godzinie 9:00) – przewidziana dla wytrwałych.
45 km (wyjazd o godzinie 11:00) – przewidziana dla średniozaawansowanych.
25 km (wyjazd o godzinie 12:30) – przewidziana dla rodzin z dziećmi.

Aby wziąć udział w rajdzie należy przesłać wypełnione formularze zgłoszeniowe na adres e-mail rajd@historiakoluszek.pl do 18.08.2022.

Rajd rowerowy na Partyzanckim Szlaku jest realizowany w ramach zadania pt. „Chłopcy od Sama – niezwykły oddział partyzancki AK” przez Stowarzyszenie Historia Koluszek w ramach konkursu ofert Ministerstwa Obrony Narodowej na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. „Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Armii Krajowej”.

/RB/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności