„Ostoja” dla wszystkich. I Bieg Trzeźwości [ZDJĘCIA]

14082022-ostoja-7

14 sierpnia odbyła się I edycja Biegu Trzeźwości, zorganizowanego na terenie boiska KKS przez Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „Ostoja”. Do wygrania były medale i puchary. Na miejscu można było dostać kiełbasę z grilla, a także wojskową grochówkę.

Oprócz głównych zawodów biegowych, goście imprezy mogli brać udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był golf rodzinny, nazywany też drabiną. Można było też zagrać w kręgle fińskie i bule. Każda z zabaw cieszyła się powodzeniem. Sportowe zmagania umilał zespół grający różne piosenki na instrumentach.

Biegi były organizowane w czterech kategoriach: dzieci, młodzież, kobiety i mężczyźni. Każdy z zawodników dostawał numer startowy i ogromny doping ze strony rodziny i członków „Ostoi”. Każdy miał do przebiegnięcia jedno pełne okrążenie. Na rozdaniu nagród pojawił się także burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat, który ufundował medale i puchary. Każdy z laureatów dostał duże brawa.

Stowarzyszenie „Ostoja” zadbało również o poczęstunek. Każdy z gości mógł poczęstować się gorącą kawą czy herbatą, ale również świeżo przygotowanymi kiełbasami i kaszankami prosto z grilla. Po biegach na teren KKS przyjechała też wojskowa grochówka, którą wszyscy ze smakiem zajadali.

14082022-ostoja-13

W namiocie funkcjonował także punkt konsultacyjny dla osób pragnących zacząć walkę z problemem alkoholowym. Prezes „Ostoi”,  Sławomir Konecki potwierdził, że cała akcja była zorganizowana głównie po to, by szerzyć ideę życia w trzeźwości i zdrowiu. Wyraził również chęć powtórzenia imprezy w przyszłym roku, jeśli tylko będzie miał taką możliwość.

Tuż przed rozdaniem nagród, wszyscy uczestnicy biegu złapali się za ręce i ustawili w wielkim kole, kołysząc się do piosenki „Modlitwa o pogodę ducha”, granej przez zespół muzyczny.

/DK/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności