Koluszki na Dożynkach Prezydenckich

Na dziedzińcu Belwederu z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i jego Małżonki Agaty Kornhauser–Dudy odbyło się tradycyjne święto plonów – Dożynki Prezydenckie. W trakcie uroczystości para prezydencka otrzymała chleb wypieczony w… koluszkowskiej piekarni.

Dożynki odbyły się 11 września. Prezydent podziękował rolnikom „za ciężką pracę, trud, i zrozumienie”, a także zapewnił: – Jestem gotów do wspierania wszystkich zmian, które będą służyły polskim rolnikom – powiedział.

Wspólne symboliczne podziękowanie za tegoroczne plony rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej. Następnie Prezydent i Pierwsza Dama spotkali się z grupami wieńcowymi, którym wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie. 

W ogrodach Belwederu przy stoiskach wystawcy prezentowali Parze Prezydenckiej swoje produkty. Wśród nich przedstawiciele Zakładu Piekarniczego Olszyńscy z Koluszek. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. W jego centralnej części stała wypieczona z ciasta lokomotywa z napisem „Koluszki”. Para prezydencka otrzymała chleb z godłem Polski wykonany przez mistrza piekarniczego Wiesława Jaworskiego oraz kosz z darami składający się z wyrobów piekarniczych i cukierniczych.

Udostępnij