Zaoferowała pomoc, a potem okradła

Koluszkowscy policjanci zatrzymali 43-latkę, która zaoferowała pomoc w sklepie starszej kobiecie, mającej problemy z poruszaniem się, a następnie ukradła seniorce 1 900 zł.

6 grudnia 2022 r. do koluszkowskiej komendy zgłosiła się starsza kobieta, która złożyła zawiadomienie o kradzieży portfela z gotówką i dokumentami. Jak się okazało, rano seniorka robiła zakupy w sklepie i z uwagi na to, że ma problemy w poruszaniu się stojąca za nią kobieta zaoferowała pomoc. Jednak nie była ona bezinteresowna, ponieważ podczas prowadzenia pokrzywdzonej kobieta wyciągnęła z jej torby portfel, w którym było 1 900 złotych oraz dokumenty. O kradzieży seniorka zorientowała się dopiero po dwóch godzinach.

Policjanci przejrzeli monitoring i wytypowali nieuczciwą 43-latkę. Jak się okazało, była to mieszkanka Koluszek. Kiedy patrol zjawił się w jej miejscu zamieszkania, przyznała się do kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy, jednak 500 zł kobieta wydała już na zakupy, a dowód osobisty i legitymację rencisty należącą do seniorki zniszczyła. 43-latka usłyszała już zarzut kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności