Noś elementy odblaskowe!

Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego apelują o ostrożność na drogach – kierujących proszą o dostosowanie prędkości do warunków drogowych, a niechronionych uczestników ruchu drogowego o noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

iesi i kierujący jednośladami są szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w tym okresie. Ciemne ubrania, kaptury na głowach utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Noszenie elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym na pewno wpływa na nasze bezpieczeństwo i poprawia naszą widoczność na drodze. Mimo tego, iż przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i cyklistów na terenie zabudowanym ale pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu wpływają na nasze bezpieczeństwo. Często ratują zdrowie i życie a kierowcom dają możliwość szybszej reakcji.

źródło: policja

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności