Program Czyste Powietrze z dużymi zmianami. W Koluszkach powstał punkt obsługi klientów

Nawet 135 tyś. zł dofinansowania można uzyskać w ramach programu „Czyste powietrze” min. na termomodernizację domu i wymianę kopciucha. Od 3 stycznia obowiązują nowe zasady. Dla mieszkańców naszej gminy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska uruchomił specjalny punkt obsługi klientów w siedzibie Urzędu Miejskiego w Koluszkach. 

Program Czyste Powietrze ruszył po raz pierwszy we wrześniu 2018. Na jego realizację rząd zamierza przeznaczyć 103 mld zł.

Najważniejsze zmiany programu Czyste Powietrze dotyczą:

  • podniesienia wysokości progów dochodowych,
  • wyższego dofinansowania o jakie można się ubiegać,
  • możliwości rozszerzenia wniosku o termomodernizację domu, jeśli wcześniej wniosek dotyczył tylko wymiany pieca,
  • ścieżki bankowej programu – kredyt bankowy z dotacją na częściową spłatę zobowiązania będzie można otrzymać na inwestycje rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku w banku,
  • obowiązku przeprowadzenia audytu energetycznego budynku.

Przy podwyższonym dofinansowaniu próg dochodowy wzrośnie z 1564 do 1894 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i z 2189 do 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Maksymalna dotacja wzrośnie z 47 do 99 tys. zł.

Natomiast przy najwyższym wymiarze wsparcia progi wzrosną odpowiednio z 900 do 1090 zł w przypadku gospodarstw wieloosobowych, a także z 1260 do 1526 zł w przypadku gospodarstw wieloosobowych. Maksymalna wysokość dotacji wzrasta z 79 do 135 tys. zł.

Szczegółowe informacje na stronie WFOŚ

W Urzędzie Miejskim w Koluszkach uruchomiony został punkt obsługi klientów, korzystających z dopłat w ramach ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. Punkt jest czynny w poniedziałek i środę w godz. 16.00-19.00 oraz w piątek w godz. 15.00-19.00.

Dzięki uruchomieniu punktu nie musimy już jeździć do Łodzi do siedziby WFOŚ. Wszelkie niezbędne dokumenty możemy składać w Koluszkach.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności