Koluszkowianie pomagają 5-letniej Alicji. Tłumy na koncercie w MOK

Koluszkowianie chętnie włączyli się w zbiórkę środków na leczenie 5-letniej Alicji Gudali, która zmaga się z przepukliną oponową. W Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowali koncert charytatywny, który przyciągnął niespotykaną w tym miejscu widownię. Łącznie zebrano prawie 10 tys. zł. Cały czas można wesprzeć lecenie dziewczynki. 

Pochodząca z Koluszek 5-letnia Alicja Gudala zmaga się z przepukliną oponową. Dziewczynka marzy o tym, by mogła zacząć samodzielnie chodzić. Jej rodzice potrzebują ponad 270 tyś. zł na sfinansowanie operacji, intensywnej rehabilitacji i zakup niezbędnego sprzętu. W poniedziałek, 9 stycznia, w Koluszkach odbył się charytatywny koncert kolęd podczas którego można było finansowo wesprzeć leczenie czterolatki.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 17 w sali kina Odeon 3D.  Wystąpili m.in. Anna i Romuald Spychalscy , artyści z Fame Dance Koluszki, Muzycznego Molla i MOK, Daria Przywara, Małgorzata Krześlak z córką i mężem, dzieci z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 3 i Przedszkola w Gałkowie Dużym, a także goście z Ukrainy.

Jak informuje inicjatorka wydarzenia, Elżbieta Śliwkiewicz, zebrano w sumie 9.532,39 zł na leczenie Alicji. 

 „Alicja jest coraz bardziej świadoma swoich ograniczeń, czuje rosnący ból i ograniczone możliwości poruszania. Pozostaje przy tym niezwykle pogodna i odporna, co czyni ją naszą małą bohaterką. Chcemy, by okres przeszkód i problemów przeszedł do historii, byśmy mogli cieszyć się sprawnością Alicji i życiem, które pomimo choroby daje szczęście, a nie cierpienie. (…)Patrzę na Alicję i zadaje sobie tysiące pytań. Jedno, najważniejsze: czy uda mi się uchronić ją przed bólem i cierpieniem? Nie znam rodzica, który tak po prostu się podda. Nie znam ludzi, którzy świadomie rezygnują z najważniejszej walki w ich życiu. My też nie zamierzamy się poddać. Wiemy, że przed nami trudna droga wiodąca przez cierpienie, trudności i leczenie, na którego efekty przyjdzie nam czekać. Wiemy, że będziemy się zmagać z kolejnymi przeciwnościami, ale jeśli zdecydujesz się pomóc, będziemy o krok bliżej celu. I właśnie tymi małymi krokami jesteśmy w stanie osiągnąć sukces” – czytamy na stronie prowadzonej zbiórki.

Finansowe wsparcie dla Alicji można przekazać na stronie Fundacji Siepomaga 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności