163 mln zł dotacji dla Koluszek. Minister Buda: „Przed gminą kolejne wyzwania”

Po dwóch latach przerwy, w poniedziałek znów odbyło się w Koluszkach spotkanie noworoczne z udziałem zaproszonych przez władze gminy przedstawicieli lokalnego biznesu, samorządowców i parlamentarzystów. W poniedziałek, 30 stycznia, w sali widowiskowej Urzędu Miejskiego, podsumowano lata 2022 – 2022, a na zakończenie, przed zgromadzoną publicznością wystąpiła Krystyna Prońko.

Ostatnie trzy lata to czas dużych inwestycji w gminie Koluszki realizowanych przy wsparciu rządu i województwa łódzkiego. – Osobiście mam dużą satysfakcję, bo uczestniczyłem w wielu projektach – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, który był obecny podczas poniedziałkowego spotkania. – Wiele inwestycji powstawało w bólach, ale ostatecznie możemy cieszyć się m.in. z nowych dróg, sieci kanalizacji, a także nowoczesnego budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego. Przed gminą Koluszki kolejne wyzwania inwestycyjne dzięki rządowemu wsparciu budowy nowego stadionu LKS Różyca i dofinansowaniu na poziomie ponad 50 mln zł na rozwój strefy ekonomicznej – zauważył minister Buda.

W latach 2020-2022 do Koluszek trafiło ponad 163 mln zł środków zewnętrznych.

Oprócz ministra Waldemara Budy w spotkaniu wzięli radni Rady Miejskiej, a także przedstawiciele powiatu łódzkiego wschodniego i województwa łódzkiego, m.in. Marta Stasiak – radna powiatu łódzkiego wschodniego oraz Piotr Adamczyk – wicemarszałek województwa łódzkiego. – Zarząd województwa łódzkiego wynegocjował gigantyczne środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, za chwilę będziemy ogłaszać konkursy, które otworzą dla wielu gmin nowe możliwości rozwoju – podkreśla Piotr Adamczyk. – Dlatego zachęcam władze gminy Koluszki do ciężkiej pracy i aplikowania o dotacje na realizację takich projektów, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców gminy – dodaje wicemarszałek Adamczyk.

W trakcie spotkania, burmistrz Koluszek odczytał podsumowanie działalności gminy w ostatnich latach. Waldemar Chałat zauważył, że trudnym egzaminem dla koluszkowskiej społeczności była pomoc obywatelom Ukrainy. – Gmina podjęła w tej sprawie szereg działań. Stworzyliśmy m.in. oddział przedszkolny – przekazał burmistrz Chałat zebranym uczestnikom spotkania.

/RB/

fot. Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności