NFOŚiGW: 90 proc. dofinansowanie na zbiornik retencyjny

Gmina Koluszki otrzymała 90 proc. dofinansowania do budowy zbiornika retencyjnego na wodę uzdatnioną na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Polnej w Koluszkach. Środki pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt inwestycji to ponad 3,5 mln zł.

Zbiornik będzie miał pojemność min. 1000 m³. W okresach produkcji wody przewyższającej obecne zapotrzebowanie woda będzie kierowana do zbiornika z filtrów zlokalizowanych w budynku stacji uzdatniania, a w okresach większego rozbioru od produkcji wody przez stację – woda ze zbiornika będzie pobierana przez zespół pomp i podawana do sieci wodociągowej. Wody opadowe z dachu zbiornika będą odprowadzane na tereny zielone otaczające zbiornik.

Trwa budowa zbiornika. Prace mają zakończyć się na przełomie października  i listopada 2023 roku.

Inwestycja będzie jednym z elementów dystrybucji wody uzdatnionej i ma wpłynąć na bezpieczeństwo dostaw. Z wybudowanego zbiornika woda trafi do odbiorców z Koluszek oraz okolicznych miejscowości: Erazmów, Lisowice, Felicjanów, Zygmuntów, Żakowice, Katarzynów, Przanowice, Słotwiny, Jeziorko, Nowy Redzeń i Różyca. Inwestor, czyli Koluszkowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, planuje też zasilać wodą istniejące zakłady przemysłowe.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności