Czy KKS doczeka się nowego stadionu?

Koluszkowski Klub Sportowy od lat czeka na nowy obiekt sportowy, który przyczyni się do rozwoju kilkuset młodych adeptów futbolu, którzy na co dzień trenują przy ul. Zagajnikowej w Koluszkach. Potrzebne są m.in. nowe boiska, bieżnia, oświetlenie, zadaszone trybuny, toalety i przestrzeń biurowo-usługowa. Gmina Koluszki przygotowała już koncepcję i daje kibicom nadzieje na realizację inwestycji.

Przypomnijmy, że do Koluszek trafi 5 mln zł na wybudowanie nowego stadionu LKS Różyca. Taką informację przekazał w poprzednim roku Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. Środki pochodzą z tzw. rezerwy rządowej. O dofinansowanie zabiegały w ministerstwie m.in. władze klubu z Różycy.

Na budowę stadionu dla „Kasy”, władze Koluszek planują ubiegać się o środki w Ministerstwie Sportu.

Póki co wypracowano koncepcję przebudowy obiektów przy ul. Zagajnikowej w Koluszkach. Zakłada ona powstanie m.in. zadaszonej trybuny dla około 900 widzów, toalety, punktu gastronomicznego, miejsc parkingowych dla około 25 samochodów, oświetlenia boisk, piłkochywtów, pełnowymiarowej, tartanowej bieżni lekkoatletycznej, skoczni do skoku w dal oraz do skoku w wzwyż, stanowiska do pchnięcia kulą, zadaszonego boiska ze sztuczną nawierzchnią, kortu tenisowego, budynku gospodarczego z szatniami, sali konferencyjnej i magazynów.

Kibice z nadziejami patrzą na koncepcję przebudowy stadionu, ale przede wszystkim czekają na konkretne informacje o terminach realizacji.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności