5 mln zł od województwa na przebudowę dróg w Borowej

5 mln zł przeznaczy samorząd województwa łódzkiego na przebudowę dróg na terenie sołectwa Borowa. – Łącznie przekażemy środki na przebudowę lub budowę 45 km dróg lokalnych w Łódzkiem – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Zarząd Województwa Łódzkiego wybrał do dofinansowania 27 projektów przebudowy dróg złożonych przez lokalne samorządy. – Przekazane 55,7 mln zł pozwoli na wyremontowanie około 45 km w regionie – podkreśla Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Przebudowa tych dróg nie tylko poprawi płynność ruchu, ale i bezpieczeństwo wszystkich ich użytkowników – dodaje.

Środki trafią m.in. do Koluszek. Jeszcze w marcu samorząd województwa łódzkiego powinien podpisać umowę z gminą o dofinansowanie na przebudowę dróg wewnętrznych na terenie sołectwa Borowa. Chodzi o ul. Ogrodową oraz ulice od niej odchodzące. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Łączna wartość inwestycji to około 7 mln zł.

To drugi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności