Mateusz Mijal i Krystyna Giżowska wystąpią dla sołtysów

Dzień Sołtysa to coroczne polskie święto obchodzone 11 marca. Z tej okazji marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przygotował szereg atrakcji w kilku miejscowościach. Na scenach wystąpią m.in. Mateusz Mijal, Krystyna Giżowska oraz Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Doliny Grabi.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, w województwie łódzkim mamy ponad 4,5 tysiąca sołtysów, czyli gospodarzy swoich miejscowości. – Chcemy wam podziękować, za to że jesteście, za waszą codzienną pracę. Dla swoich mieszkańców sołtys to najważniejsza osoba w sołectwie, sąsiad, na którym zawsze można polegać. Dla nas sołtys to partner we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju całego regionu – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.  

Wojewódzkie obchody Dnia Sołtysa odbędą się w dwóch terminach  – 11 i 25 marca. W najbliższą sobotę, 11 marca, marszałek Grzegorz Schreiber spotka się z sołtysami w Sieradzkim Centrum Kultury, gdzie na gości będzie czekał poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie również koncertów – wystąpią Mateusz Mijal, Krystyna Giżowska oraz Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Doliny Grabi.

Wydarzenia integrujące sołtysów odbędą się w najbliższą sobotę także w Domu Ludowym w Kraśnicy (pow. opoczyński) i w zamku w Oporowie (pow. kutnowski) – tam Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego jest współorganizatorem obchodów.

Wiemy już, że 25 marca sołtysi będą świętować w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu.

Na wydarzenia obowiązuje rejestracja on-line.

Link do zapisów: https://elodzkie.pl/wydarzenia/wojewodzki-dzien-soltysa-2023/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności