Wiosną ma zakończyć się budowa kanalizacji do Gałkówka

manhole, design, street-2185425.jpg

Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2024 roku ma zakończyć się budowa ponad 8km odcinka kanalizacji sanitarnej w kierunku Gałkówka. Gmina zdecydowała się na skorzystanie z oczyszczalni ścieków w Koluszkach jako centralnego punktu odbioru odpadów z nowo powstałych nieruchomości, rezygnując z wcześniejszej koncepcji budowy oczyszczalni w Borowej, która miała obsługiwać Gałkówek.

manhole, design, street-2185425.jpg

Inwestycja, która obejmuje budowę kanalizacji od ul. Zagajnikowej w Różyce do Gałkówka, ma na celu nie tylko zmodernizowanie istniejącej infrastruktury, ale także zapewnienie lepszych warunków sanitarnych dla mieszkańców. Prace będą prowadzone odcinkami, z zachowaniem tempa 20-30 metrów dziennie.

Kanalizacja sanitarna obejmie całą długość ul. Głównej, sięgając aż do lasu. Dodatkowo, zostanie przeciągnięta ulicą Armii Krajowej, a następnie przeciskiem pod torami w kierunku dawnego osiedla wojskowego w Gałkowie Małym. To krok w kierunku integracji z siecią bloków znajdujących się w okolicach.

Mieszkańcy Różyca muszą się przygotować na pewne utrudnienia związane z prowadzeniem prac budowlanych, zwłaszcza w obszarach związanych bezpośrednio z budową kanalizacji. Ruch na tych odcinkach będzie prowadzony wahadłowo.

/dd/

Udostępnij