Trwa montaż progów i wyniesionych przejść dla pieszych

Na terenie gminy Koluszki rozpoczął się montaż urządzeń kontrolujących ruch drogowy. Rozpoczęty proces instalacji obejmuje szereg lokalizacji, w których pojawią się różnorodne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo.

Na ul. Wigury przy szkole zainstalowane zostaną progi wyspowe, mające na celu wymuszenie zredukowania prędkości pojazdów poruszających się w okolicy placówki edukacyjnej. Podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone na ul. Sikorskiego, zwłaszcza na wysokości przychodni, gdzie powstaną wyniesione przejście dla pieszych oraz progi wyspowe.

Również na ul. Staszica, przy przedszkolu, pojawią się progi wyspowe, z kolei na ul. Kościuszki, na wysokości parku i nowej kamienicy, planowane jest wyniesione przejście dla pieszych. Dodatkowo, na ul. Ludowej, w okolicach hali sportowej, powstaną przejścia wyspowe, a na ul. Budowlanych, przy szkole i przedszkolu, zainstalowane zostaną progi wyspowe.

Inne lokalizacje objęte projektem to ul. Zagajnikowa, gdzie przy szkole powstanie wyniesione przejście dla pieszych i progi wyspowe, oraz ul. Dzieci Polskich w Gałkowie Dużym, gdzie również zainstalowane zostaną progi wyspowe przy szkole, a przy przedszkolu pojawi się urządzenie pomiaru prędkości, sugerujące kierowcom stosowne zwolnienie, szczególnie po otwarciu tunelu.

Jak informuje Urząd Miejski w Koluszkach, projekt, finansowany głównie ze środków Unii Europejskiej, obejmuje również zakup mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Urządzenia te będą na co dzień dostępne w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach, ale inne placówki oświatowe będą miały możliwość wypożyczenia ich, na przykład w celu przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową.

/dd/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności