Chcą odmienić plac Józefa Piłsudskiego [ZDJĘCIA]

DSC_7108

Mieszkańcy osiedla Staromiejskiego chcą, aby zaniedbany plac Józefa Piłsudskiego (tzw. kozi rynek) stał się bardziej przyjazny dla mieszkańców. We wrześniu zarząd osiedla planuje złożyć w tej sprawie specjalny wniosek budżetowy.

Plac zabaw zlokalizowany przy ul. Wileńskiej został oddany do użytku w 2011 roku. Trzeba przyznać, że inwestycja została zrealizowana w bardzo okrojonym stanie, biorąc pod uwagę, że środki przeznaczone na ten cel ostatecznie wyniosły około 75 tys. złotych. Niestety, do dzisiaj nie uzupełniono roślinności, która została wycięta. Aktualnie z placu zabaw mogą jedynie korzystać dzieci powyżej piątego roku życia. Teren nie jest w jakikolwiek sposób ogrodzony, co zagraża bezpieczeństwu .

Zarząd osiedla chce wnioskować o niewielkie środki z budżetu gminy, gdyż zakładane prace nie wiążą się z dużymi nakładami finansowymi. Mieszkańcy marzą o tym, aby w centralnej części placu powstał skwer, w którym w przyszłości mógłby zostać wybudowany pomnik Józefa Piłsudskiego. Być może udałoby się w tym celu pozyskać sponsora. Co więcej, mieszkańcy osiedla chcą sami zaangażować się w sprawę uzupełnienia roślinności. Poza tym warto byłoby wytyczyć alejki, zamontować nowe ławki i zmodernizować istniejące boisko do gry w piłkę nożną, z którego chętniej korzystałaby młodzież z pobliskiego Gimnazjum nr 2.

Istniejący plac zabaw cieszy się dużym zainteresowaniem koluszkowskiej społeczności. W czerwcu został zorganizowany turniej w warcabach błyskawicznych, w którym wzięło udział ponad 50 osób. Warto podkreślić, że jest to jedyny plac zabaw na osiedlu Staromiejskim.

Galeria zdjęć z turnieju w warcabach błyskawicznych

 

(fot. Ola Zrobek)

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności