Sukcesy koluszkowian w pierwszym biegu CITY TRAIL

Z medalami wrócili zawodnicy LKS Koluszki z inauguracyjnego biegu  CITY TRAIL w Łodzi. W Parku Baden Powella rywalizowało ponad 500 zawodników, a wśród nich dziewiętnastu z LKS Koluszki.

W pierwszym biegu dzieci D1 (6-7 lat) na dystansie 300 m zwyciężyła Łucja Ciesielska, która pokonała wszystkich startujących. – Młodszy o dwa lata brat Łucji, Kordian w kat. D0 (do lat 5) zajął wśród chłopców drugie miejsce – informuje Antoni Tomczyk, prezes koluszkowskiego klubu. – W kat. D2 8-9 lat na dystansie 600 m. pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Milena Płocka, a szósta była Ania Siemińska. Super pobiegli na 1 kilometr w kategorii D3 (10-12 lat) dziewczynki i chłopcy naszego klubu. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Jagoda Nowakowska, trzecie Ada Siemińska, a w pierwszej dziesiątce uplasowała się też Sylwia Janik. Drugi w gronie chłopców był Radosław Babiarski, tuż za nim na trzecim miejscu przybiegł 10-letni Karol Szewczyk – dodaje.

W biegu na 2 km (D4) 13-15 lat przeziębiona Amelia Napierała zajęła drugie miejsce. Również drugi wśród chłopców był Karol Sokołowski, czwarty Maciej Jeżyna, a na ósmym miejscu przybiegł Michał Smyka. W biegu głównym na 5 km trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a drugie w K20 zajęła Magdalena Pierzchała. Dwunasta w K40 była mama Magdy, Jolanta Pierzchała uzyskując świetny czas (25:49). Dwudzieste pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła biegająca w takiej imprezie po raz pierwszy mama Ani i Ady, Marta Siemińska – czas 30:00. – Super wśród mężczyzn pobiegł Mariusz Andrzejczak z czasem 21:40 zajął w klasyfikacji generalnej 55. miejsce, a w M30 osiemnaste. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję za udział i walkę fair play, rodzicom za pomoc i doping wszystkim naszym zawodnikom – mówi Antoni Tomczyk.

Był to pierwszy z sześciu biegów cyklu CITY TRAIL. Następny start już 3 listopada.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności