„Chwała Bohaterom”. Koncert patriotyczny Śpiewającej Rodziny Kaczmarków [wstęp bezpłatny]

08102021-kocert-chwala-bohaterom

„Biały krzyż”, „Póki Polska żyje w nas”, „Żeby Polska była Polską” – między innymi takie utwory wykona Śpiewająca Rodzina Kaczmarków podczas koncertu patriotycznego „Chwała Bohaterom”, który odbędzie się w niedzielę, 10 października 2021 roku, w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach. Wstęp bezpłatny!

Stowarzyszenie Sympatyków Gminy Koluszki od lat działa na rzecz integracji społeczności lokalnej. Zakres działalności organizacji obejmuje m.in. szerzenie wiedzy o przeszłości Koluszek i okolic oraz podejmowanie inicjatyw zmierzających do rozwoju społeczno-kulturalnego. Tym razem SSGK zorganizuje koncert patriotyczny Śpiewającej Rodziny Kaczmarków.

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków wraca do domu

– Mamy nadzieję, że koncert szczególnie spodoba się młodzieży, która żywo interesuje się historią, a także seniorom, którzy wyjątkowo są przywiązani do tradycji i polskości – mówi Ilona Węgrzyn, zastępca prezesa zarządu Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki.

W programie koncertu znajdą się pieśni patriotyczne oraz przedstawiona zostanie historia walk podziemia niepodległościowego z lat 1944-1963 z sowietyzacją Polski, z uwzględnieniem lokalnej historii tego okresu.

Przed publicznością wystąpi pochodząca z Koluszek Śpiewająca Rodzina Kaczmarków, która ma na swoim koncie wydanie kilku płyt oraz wiele koncertów w Polsce i za granicą.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: Tobiasz Bocheński – Wojewoda Łódzki, Waldemar Buda – Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Mariusz Kotynia – Radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

Wesprzyjmy leczenie Zosi Bigos

W trakcie koncertu wolontariusze będą zbierać środki na leczenie Zosi Bigos z Tomaszowa Mazowieckiego, która zmaga się z SMA1 – najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Dziewczynka ma 5 miesięcy, potrzebuje 9 milionów złotych na terapię genową. Do tej pory rodzicom udało się uzbierać ponad 4 mln zł. W akcje pomocy dziewczynce zaangażowało się całe województwo łódzkie.

Organizatorzy koncertu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków zapraszają wszystkich do udziału w koncercie oraz w miarę możliwości o wsparcie finansowe leczenia Zosi Bigos, a także o modlitwę w jej intencji.

Utalentowana rodzina z Koluszek

Iwona  Kaczmarek – sopran – ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie kreowała główne role w takich operach, jak „Aida”, „Tosca”, „Hrabina”, „Halka” czy „Trubadur”. Nie dzieli jednak muzyki na gatunki, czuje się równie doskonale w repertuarze operetkowym: „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza”, a nawet w musicalu. Wspólnie z mężem Piotrem i synami Wojciechem i Adamem, w 2019 roku wydała płytę pt. „Najpiękniejsze melodie świata”.

Piotr Kaczmarek – tenor – były pierwszy tenor Teatru Muzycznego w Łodzi, przez wiele sezonów pierwszy solista Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie. Współpracuje z teatrami w całej Polsce, jak i poza jej granicami.

Wojciech Kaczmarek – baryton – niezwykła, dojrzała barwa męskiego głosu. Zaskakuje publiczność za każdym razem, gdy zaczyna śpiewać. Doskonale śpiewa zarówno klasykę, jak i popularne przeboje. Nie wyobraża sobie życia bez śpiewu. Studiuje na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Artystycznym.

Adam Kaczmarek – tenor – głos o jasnej, dźwięcznej, wspaniałej barwie, silny i czysty, budzi zachwyt. Popularność przyniósł mu udział w programie „Mam talent”, w którym wykonał piosenkę „Delilah”, ale ze sceną zżył się od dziecka. Śpiew jest dla niego bardziej naturalną formą wypowiedzi niż słowo. Adam razem z bratem Wojciechem w 2017 r. wydał dwie płyty: „Marzenia się spełniają” oraz „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”.

Zadanie pn. „Chwała Bohaterom! Koncert patriotyczny w gminie Koluszki” jest finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego  „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone zgodnie z aktualnymi przepisami związanymi ze stanem epidemii wirusa COVID-19, w obowiązującym reżimie sanitarnym (obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego).

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności